Rehabilitacja bolącego kręgosłupa wspierana przez masaż
Powiększający się ból kręgosłupa utrudnia codzienne funkcjonowanie wielu osobom. Może on mieć różne podłoże! Od wcześniej przebytych urazów, przez skoliozę, kifozę i inne skrzywienia poszczególnych części kręgosłupa, po podłoże stresowe lub nieodpowiednią postawę w czasie chodzenia albo siedzenia. Pojawiający się często ból pleców powinien być sygnałem, że należy wybrać się do lekarza, a najlepiej do specjalisty fizjoterapeuty.
Najmniej inwazyjną metodą walki z dolegliwością będzie rehabilitacja wspierana przez masaż leczniczy kręgosłupa oraz pozostałych części pleców. Zapewni on nam nie tylko chwile relaksu, ale przede wszystkim skutecznie przywróci utraconą sprawność.
Korzyści wynikające z masowania, o których być może nie miałeś pojęcia
Co oprócz odprężenia dadzą pacjentowi regularne sesje w gabinecie fizjoterapeuty masażysty? Napięte od długiego czasu mięśnie zostaną rozmasowane i rozluźnią się.
W efekcie da to ustąpienie odczuwalnego bólu. Jednak by to uzyskać trzeba przyjść na kilka sesji zabiegu! Dzięki niemu poprawie ulegnie wytrzymałość poszczególnych mięśni umieszczonych wzdłuż i wszerz kręgosłupa. Minie także stres i polepszy samopoczucie osoby masowanej.
Widoczna będzie różnica w elastyczności skóry przed masażami i po ich przeprowadzeniu. Dzięki regularności sesji znacznie łatwiej odbudują się poszczególne, uszkodzone struktury tkanek mięśniowych. Dzięki przyspieszonemu krążeniu krwi zostaną one dotlenione znacznie lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.
Zauważymy już po pierwszej wizycie w gabinecie, że poprawił się stopień ruchliwości obolałych miejsc. Zanik poszczególnych mięśni nie grozi pacjentom odwiedzających w stałych terminach gabinety profesjonalnych masażystów. Mamy ogromne szczęście, gdy naszym masażystą jest fizjoterapeuta, który doskonale zna się na poprawie fizycznej sprawności! Dlatego, gdy dostaniemy propozycje przeprowadzenia masażu nie protestujmy, to wpłynie pozytywnie na stan zdrowia – zarówno psychicznego jak i fizycznego.
Natomiast sama rehabilitacja zostanie znacznie przyspieszona, a jej pozytywne zakończenie jest przecież najważniejszym celem każdego pacjenta.
wyoblanie blach