Zaburzenia odżywiania

Młodzi ludzie są wyjątkowo wrażliwi na krytykę płynącą z otoczenia. Z tego powodu bardzo często nie lubią swojego wyglądu, chcą sprostać wszystkim nierealnym wymaganiom stawianym przez kolorowe czasopisma i programy telewizyjne. Z tego właśnie powodu młodzież to grupa, w której znajdziemy najwięcej osób cierpiących na zaburzenia odżywiania. Do najpowszechniej występujących zaburzeń odżywiania zaliczamy anoreksję oraz bulimię.

w kaźmierzu przedszkole kaźmierz przedszkolaki z kaźmierza

Obie choroby polegają na panicznym lęku przed przytyciem, obsesyjnej kontroli wagi ciała oraz ciągłego niezadowolenia ze swojego wyglądu. Chorzy obserwując swoje odbicie w lustrze widzą zniekształcony obraz – cały czas wydaje im się, że ważą zbyt dużo. Bardzo często chudość i kontrolowanie wagi daje osobom cierpiącym na anoreksję i bulimię poczucie kontroli nad całym swoim życiem. Choroba ta dotyka coraz młodsze osoby.

Bardzo czujni powinni być więc rodzice, którzy muszą reagować na każdą wzmiankę o odchudzaniu i dokładnie kontrolować, co w tym względzie robi ich dziecko.

kulczyk sebastian psycholog zielona góra