Narzędzia niezbędne do układania płytek

Jedną z bardzo popularnych czynności remontowych, jaką decydujemy się przeprowadzić samodzielnie jest układanie płytek. Nie jest to wcale zadanie łatwe, natomiast wystarczy tylko odrobina praktyki, aby w wystarczającym stopniu opanować tę czynność. Nie można też zapomnieć o kilku najważniejszych zasadach, w tym przede wszystkim o oczyszczeniu podłoża przed rozpoczęciem prac czy też o zastosowaniu krzyżaków dystansowych, aby móc równo oddzielić płytki między sobą.

Najważniejsze w tym wszystkim mogą okazać się jednak narzędzia, bez których położenie płytek mogłoby się okazać niemożliwe albo po prostu niezwykle trudne i męczące. W związku z tym warto wiedzieć, w jakie narzędzia powinniśmy się wyposażyć, kiedy decydujemy się już na układanie płytek – w ten sposób będziemy mieli pewność, że w trakcie pracy niczego nam nie zabraknie, a do tego samo układanie będzie szło nam o wiele szybciej i skuteczniej.

Układanie płytek – jakie narzędzia?

Wśród wielu przeróżnych narzędzi, jakie możemy wykorzystać przy okazji kładzenia płytek należy wyróżnić przede wszystkim przycinarkę oraz szczypce, bez których poprawne wykonanie glazury byłoby raczej niemożliwe.

Przycinarka pozwoli nam wyciąć płytki w odpowiednich rozmiarach. Najlepiej, aby taka przycinarka była wyposażona w specjalny kątownik, który umożliwi nam cięcie pod różnym kątem. Szczypce z kolei przydadzą się głównie przy okazji wycinania zaokrągleń – zwróćmy więc uwagę na to, czy są wygodne, gdyż od tego zależy skuteczność cięcia.

Przydatny podczas kładzenia płytek będzie także specjalny gumowy młotek, szpachelka czy też łata posadzkarska. Jak więc widzimy, położenie płytek wcale nie jest takim łatwym zadaniem, natomiast z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi na pewno uda nam się położyć płytki z jak najlepszym efektem.

narzędzia ogrodowe odkuwki stalowe