Kobieta za kółkiem

Uwaga, kobieta za kierownicą! Takie hasła można spotkać niemalże wszędzie. Jaki jest stereotyp kobiety kierowcy i czy rzeczywiście ma odzwierciedlenie w rzeczywistości? Panie prowadzące samochód padają obiektem żartów.

Częste drwiny sprawiają, że kobiety stają się mniej pewne swoich umiejętności, a ludzie zaczynają obawiać się kobiet za kierownicą. Uważa się, że podczas jazdy samochodem poprawiają makijaż, prowadzą rozmowy przez telefon komórkowy, nie potrafią wrzucać biegów i mylą kierunki.

Wbrew powszechnym przekonaniom, sprawcami wypadków samochodowych są znacznie rzadziej kobiety. Podczas jazdy są opanowane i o wiele ostrożniejsze niż mężczyźni.

Panowie potrafią być agresywnymi kierowcami, którzy częściej wsiadają do samochodu pod wpływem alkoholu. Mimo iż kobiety słabiej wypadają pod względem jazdy technicznej, przestrzegają przepisów.

Nie są także tak wybuchowe jak panowie, którzy szybko tracą panowanie nad sobą i chcą popisać się swoimi umiejętnościami. Kobiety nie przeceniają swoich zdolności i nie ścigają się z innymi, gdyż mają na uwadze zdrowie swoje i najbliższych.

Haftowane na zamówienie kościelne chorągwie prezentują się wyśmienicie https://citytools.pl/