Jak układać kartony w samochodzie przy przeprowadzce?

Aby nasza przeprowadzka przebiegła szybko i sprawnie, a w trakcie transportu nasze rzeczy nie zostały uszkodzone, kluczowe jest właściwe załadowanie samochodu. Zanim zaczniemy wynosić nasze rzeczy z mieszkania i układać je w samochodzie, musimy oszacować wielkość całego transportu.

Przede wszystkim trzeba właściwie ocenić, czy uda nam się wszystko zabrać za jednym zamachem, czy może przeprowadzka oznacza konieczność przeprowadzenia kilku kursów między starym a nowym mieszkaniem. Drugim krokiem jest już samo układanie przedmiotów w samochodzie.

www.hppskoki.pl

Najważniejsza zasada mówi, aby najcięższe rzeczy układać na samym spodzie. Pamiętajmy, że kartony mogą wyglądać solidnie, ale ułożone jeden na drugim mogą zgnieść te znajdujące się na samym dole.

Na samej górze należy kłaść kartony z przedmiotami najbardziej wrażliwymi na uszkodzenia – szkłem, porcelaną itd. Wszystkie kartony i worki należy układać w taki sposób, aby w trakcie jazdy były unieruchomione.

Dlatego warto mieć w pogotowiu taśmy i pasy mocujące. Jeśli będziemy pamiętać o tych wszystkich zasadach, przeprowadzka powinna przebiec sprawnie, a wszystkie nasze rzeczy dotrzeć bezpiecznie na miejsce.

ViaSigni: oznakowanie dróg bity kwardatowe king tony