Jak sfinansować budowę?

Teoretycznie istnieje wiele potencjalnych źródeł finansowania budowy domu jednorodzinnego z ogrodem. Jasnym jest, że aby go zbudować niezbędne są pieniądze, ale pojawia się pytanie, skąd je zdobyć? Najlepiej byłoby pokryć wszystko ze środków własnych, lecz mało kto dysponuje odpowiednią gotówką. Rozwiązaniem może być sprzedaż dotychczas posiadanej nieruchomości, na przykład w postaci gruntów.

To opcja, która może być szalenie korzystna, bo zwykle poza pieniędzmi na budowę zostanie jeszcze całkiem spora suma, którą da się przeznaczyć na inne cele. Własne pieniądze to ideał, ale musimy patrzeć na sprawy realnie – mało kto jest w stanie wygospodarować odpowiednią sumę. Trzeba się zatem ratować innymi metodami, a to nieuchronnie przybliża do nas perspektywę zadłużenia się w banku.

Kredyt pod hipotekę jest opcją, po którą sięga większość pozbawiona alternatywy. Plusem kredytu jest to, że dostajemy pieniądze, z których dom da się wybudować. Minusem jest konieczność spłaty zadłużenia, która sumarycznie znacznie przekroczy zaciągniętą pożyczkę.

laweta wynajem koszalin www.chwastobojczy.com.pl