Jak dobrze ocieplić poddasze?

Decydując się na budowę domu mamy możliwość zrobienia poddasza – trzeba jednak pamiętać o tym, aby w odpowiedni sposób je ocieplić. Do tego możemy wykorzystać jeden rodzaj izolacji lub też połączyć dwa różne materiały termoizolacyjne, wykorzystując przy tym najlepsze cechy obu.

Jest to o tyle ważne, że to właśnie przez dach może potencjalnie uciekać najwięcej ciepła z naszego domu – w związku z tym niezwykle istotne jest, aby właściwie dobrać technologię do ocieplenia poddasza, tym bardziej, że może to potem mocno wpłynąć chociażby na koszty związane z energią cieplną. Wiele osób decyduje się na to, aby poddasze było w pełni użytkowe – rezygnuje się więc z tego, aby na poddaszu znajdowała się swego rodzaju graciarnia na rzecz stworzenia tam pokoju czy łazienki.

A skoro poddasze ma być użytkowe to tym bardziej należy upewnić się, że straty ciepła nie będą tam duże lub też po prostu nie będzie ich wcale.

Najlepsze pomysły na ocieplenie poddasza

Dobrym rozwiązaniem będzie więc wykorzystanie nie jednego, lecz dwóch materiałów termoizolacyjnych, dzięki czemu będziemy mogli połączyć ich najlepsze cechy ze sobą i otrzymać w ten sposób bardzo dobrą warstwę izolacyjną.

W związku z tym należy skorzystać zarówno z materiału elastycznego jak na przykład wełna oraz z materiału do izolacji wewnętrznej. Sam wybór materiałów nie jest oczywiście łatwy, tym bardziej, że wybierać będziemy spośród wielu różnych opcji, natomiast naszą uwagę należy zwrócić przede wszystkim na właściwości termoizolacyjne materiałów, jak również na ich trwałość oraz odporność na ogień.

www.michor.pl

W ten sposób będziemy mieli pewność, że stawiamy na materiały wysokiej jakości, a wykonana przez nas izolacja będzie stanowić doskonałą ochronę, dzięki czemu do minimum sprowadzimy straty cieplne w naszym domu.

pręt walcowany https://www.youtube.com/watch?v=sW-GrXLMJns