Dlaczego warto budować samemu?

Samodzielne prowadzenie inwestycji takiej, jak budowa domu nie jest zadaniem prostym. Wymaga wiele cierpliwości, sporo wysiłku i czasu. Dlatego wiele osób decyduje się na kupowanie gotowych nieruchomości – zarówno domów, jak i mieszkań w budynkach wielorodzinnych.

Ani jedna, ani druga decyzja nie jest lepsza w każdej sytuacji. Wobec tego kiedy warto zdecydować się na budowanie na własną rękę? Pierwszym argumentem za prywatnym inwestowaniem jest na pewno aspekt finansowy. Budowanie samemu jest po prostu tańsze.

Deweloperzy pobierają duże marże, potrzebują też środków na promocję własnej firmy, do tego pośredniczą w kontaktach właściciela mieszkania z podwykonawcami. To usługi, za które trzeba zapłacić. Budując samemu można więc sporo zaoszczędzić.

A raczej – przeznaczyć te pieniądze na budowę. Niejednokrotnie możliwe jest wybudowanie domu w cenie mieszkania od dewelopera. Ponadto niełatwo jest znaleźć dewelopera, który zaoferowałby dom jednorodzinny.

Takie obiekty przedsiębiorcom się po prostu nie opłacają. Dla deweloperów najlepszym rozwiązaniem są wielomieszkaniowe budynki, na których są w stanie wypracować największą marżę. Z tego względu zdecydowana większość domów jednorodzinnych w Polsce to prywatne inwestycje.

Budowanie samemu, to także większa kontrola inwestycji. Od bezpośredniego wykonawcy dzieli Cię mniejsza liczba pośredników. Wiesz dokładnie co się dzieje na poszczególnych etapach i jak powstaje budynek.

Przy okazji to także większa satysfakcja, gdy inwestycja zostanie ukończona.

producent opakowań śląsk łuszczenie prętów