Bomba atomowa

Nie da się ukryć, że bomba atomowa jest straszliwą bronią. Spekuluje się, że gdyby wybuchła kolejna wojna światowa, w której skorzystano by właśnie z takich bomb, to ludzkość mogłaby stanąć na skraju upadku.

www.zbigniewpreisner.pl

Z drugiej jednak strony, nie można wykluczyć, że właśnie dzięki wynalezieniu bomby atomowej, póki co, do trzeciej wojny nie doszło. Broń atomowa została po raz pierwszy i ostatni użyta pod koniec II wojny światowej, kiedy to zrzucono dwie głowice na Japonię.

Później nikt już nie odważył się tego zrobić. W kilka lat po tym konflikcie rozpoczęła się tak zwana zimna wojna, której jednym z wyznaczników był wyścig zbrojeń.

Kiedy największe światowe mocarstwa wyposażyły się w technologię jądrową, to – można powiedzieć – że stworzyła się sytuacja patowa. Poważniejszy konflikt zbrojny mógłby zakończyć się wojną atomową, a to mogłoby się przeistoczyć w prawdziwy Armagedon.

Kto wie, może więc właśnie wynalezienie bomby atomowej miało pozytywny wpływ na historię ludzkości. Chyba nie da się tego jednoznacznie ocenić.

Skup złomu Wostal https://norminet.pl/