Akcesoria do wnętrz i okrycia na meble

Materiałowe okrycia na meble to akcesoria, obok których nie można przejść obojętnie. Pozwolą one bowiem nie tylko na ciekawe aranżacje wnętrz, często łącząc tradycję z nowoczesnym wyglądem, ale są również bardzo praktycznym elementem wystroju pomieszczeń. Praktycznym dlatego, że z łatwością można je zakładać i zdejmować na konkretne meble, co z jednej strony umożliwia eksperymentowanie z wystrojem wnętrza, a z drugiej strony pozwala na dodatkową ochronę dla naszych mebli. Dają też niesamowitą moc arnżacji szczególnie we współpracy z projektant wnętrz częstochowa.

Ochronę przede wszystkim przed kurzem czy też różnego rodzaju plam – narzuty i okrycia można bowiem bardzo łatwo wyprać, a następnie założyć na nowo. Trzeba oczywiście przy tym pamiętać, że skoro okrycia będą prane to trzeba w sposób przemyślany dobrać ich rozmiar oraz rodzaj wykorzystanego materiału – zbyt duże pokrycia mogą bardzo długo schnąć, natomiast za słaby materiał może ulec uszkodzeniu w trakcie prania. Jakie okrycia są jednak najpopularniejszym wyborem, jeśli chodzi o akcesoria do wnętrz? Są to głównie:

  • narzuty,
  • maty,
  • pledy,
  • makatki.

Narzuty najczęściej wykonane z bawełny i innych mieszanek materiałowych świetnie nadadzą się między innymi do przykrycia łóżka czy innego dużego mebla. Są ciekawą propozycją także ze względu na frędzle czy koronki w ich wykończeniu, które mogą nadać w zasadzie każdemu meblowi całkiem rustykalny charakter. Pledy z kolei wykorzystamy nie tylko do przykrycia mebli, ale także do.

ogrzania samych siebie w nieco zimniejsze wieczory. Te cięższe koce będzie jednak nieco trudniej wyprać, a do tego należy regularnie otrzepywać je z wszędobylskiego kurzu.

Czym najlepiej okryć meble i ściany?

Ale okryć możemy nie tylko meble, lecz także ściany – w tej roli najlepiej sprawdzą się chociażby maty czy makatki, przy czym szczególnie te pierwsze cieszą się sporą popularnością.

Maty mogą być wykonane z wikliny, paproci czy bambusa i wisząc na ścianach domu z łatwością sprawią, że wnętrze naszego mieszkania stanie się o wiele bardziej egzotyczne.

http://www.kitakoral.pl/projekty/wnetrza/ Architekci wnętrz Kita Koral

meble bankietowe sklep z tekstyliami do domu